Darmowa dostawa od 40,00 zł
MENU
MENU
Cofnij

Kategorie

42 298 78 08

sklep@4kom.pl

Obsługa sklepu dostępna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00

Czy kupić nawilżacz powietrza?


Nawilżacze powietrza, to często niewielkie urządzenia, która mają wpłynąć na jakość powietrza, którą mamy w domu. Zbyt suche powietrze podrażnia naszą śluzówkę nosa i utrudnia oddychanie. Uczucie suchości w gardle i nosie po przebudzeniu lub częste kichanie mogą być sygnałem, że powietrze jest zbyt suche. Działanie nawilżacza powietrza polega na odparowaniu wody i nawilżeniu powietrza w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Nawilżacze wyposażone są w specjalne zbiorniki wody, które po napełnieniu, za pomocą różnych metod oddają maleńkie cząsteczki wody do powietrza. Suche powietrze ma wpływ nie tylko na nasze złe samopoczucie lub problemy ze skupieniem, ale także może negatywnie oddziaływać na nasze rośliny lub przedmioty, znajdujące się w domu. Objawami zbyt suchego powietrza u roślin są obsychające końcówki liści (zauważalne np. u palm). Natomiast drewniane meble lub podłogi w naszym domu, z powodu zbyt suchego powietrza, mogą zacząć rozsychać. Odpowiednia wilgotność powietrza waha się między 40, a 60% i warto o nią zadbać, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Wydajność nawilżacza powietrza uzależniona jest od wielkości i parametrów urządzenia.

 

 oczyszczacz powietrza nawilżacz powietrza akcesoria


Po co  jest oczyszczacz powietrza?

Funkcją oczyszczaczy powietrza, jak sama nazwa wskazuje, jest uzdatnianie powietrza w przestrzeniach mieszkalnych lub biurowych. Założenie jest bardzo proste. Urządzenie podłączamy do prądu. Po chwili zaczyna ono zaciągać powietrze, przepuszczać je przez specjalne filtry i oddaje do pomieszczenia powietrze pozbawione zanieczyszczeń. Większość urządzeń tego typu posiada specjalną sygnalizację poziomu zanieczyszczenia powietrza. Jest ona obrazowana za pomocą kolorowych świateł LED np. niebieskie – dobra jakość, pomarańczowa – średnia jakość i czerwona – zła jakość powietrza. Bardziej nowoczesne urządzenia posiadają ekrany, obrazujące dokładny poziom zanieczyszczenia PM 2,5 oraz PM 10. Cześć oczyszczaczy powietrza posiada również funkcję nawilżania. Jest to bardzo przydatna funkcjonalność, zwłaszcza dla alergików i niemowląt, którym czyste i odpowiednio nawilżone powietrze ułatwia oddychanie. W naszym sklepie 4kom znajdziesz oczyszczacze powietrza marki Baseus, których cechą charakterystyczną jest wysoka jakość wykonania. 
Coraz większa świadomość zanieczyszczenia powietrza i jego wpływu na zdrowie człowieka sprawia, że coraz częściej decydujemy się na oczyszcza lub nawilżacz powietrza.
Dodatkowo w tej kategorii znajdziesz także odświeżacze powietrza czy klimatyzatory, które doskonale uzupełniają asortyment 4kom.