Folia ochronna matowa czy folia poliwęglanowa?
2022-06-08

Na rynku pojawia się wiele rodzajów folii i szkieł ochronnych, które używane są do ochrony wyświetlacza telefonu. Nowym odkryciem, które znalazło już rzesze zwolenników jest folia poliwęglanowa, która wyróżnia się wyjątkową wytrzymałością. Wiele osób decyduje się też na folię matową, która na ekranie tworzy delikatną i cienką warstwę ochronną, która poprawia widoczność w słoneczne dni. Sprawdź, jaką folię ochronną na telefon wybrać.
Folia poliwęglanowa - czym się wyróżnia?
Folia poliwęglanowa to rozwiązanie, które jest bardzo łatwe w montażu, dzięki czemu decyduje się na nie wielu użytkowników smartfonów. Wszystko za sprawą dość dużej elastyczności, jaką odznaczają się takie folie ochronne na telefon. Warto dodać, że folia poliwęglanowa zachowuje też wysoką wyrazistość obrazu, dzięki czemu nie narażamy się na zniekształcenia wyświetlacza. Ważne jest jednak to, by folia poliwęglanowa na telefon, którą wybieramy, była odpowiednio docięta do rozmiarów naszego urządzenia. Polecana przez nas folia ochronna jest praktycznie niezauważalna na ekranie urządzenia, ze względu na to, że jest ona wyjątkowo cienka - ma grubość zaledwie 0,18mm. Taka folia poliwęglanowa wykonana jest z podobnych materiałów, co bardzo trwałe szkło hartowane. Dzięki temu możemy liczyć, że jest ona odpowiednio wytrzymała, by chronić urządzenie również podczas upadków z wysokości czy wstrząsów.
Folia matowa hydrożelowa - dlaczego warto?
Kolejną propozycją jest nieco inna w konstrukcji - folia hydrożelowa o matowym wykończeniu. Taka matowa folia ochronna wyróżnia się ciekawym wyglądem, który przyciąga wielu użytkowników. Ten rodzaj zabezpieczenia ekranu jest również bardzo łatwy w montażu, gdyż producent wyposażył ją w powłokę samoregenerującą, która sprawia, że bąbelki powstałe podczas montażu znikają w przeciągu 48 godzin. Oprócz tego warstwa ta ma też możliwość usuwania delikatnych rys, które pojawiają się na ekranie urządzenia. Ciekawym rozwiązaniem jest też powłoka oleofobowa, która chroni ekran przed natłuszczaniem i efektem palcowania się, który może bardzo nieestetycznie wyglądać. Odpowiednią precyzję docięcia zapewnia zaś specjalny ploter, który ma możliwość dopasowania folii do większości modeli telefonów. Ważne jest też to, że taka folia hydrożelowa jest case friendly, co oznacza, że pozwala na korzystanie z etui do telefonu w połączeniu z taką folią.
Folia ochronna czy szkło hartowane?
Coraz częściej użytkownicy decydują się na zakup folii ochronnej na telefon zamiast szkła hartowanego, które przez wiele lat było najpopularniejszym rozwiązaniem. Co takiego sprawia, że folia ochronna staje się coraz chętniej wybierana przez użytkowników akcesoriów GSM? Po pierwsze montaż folii poliwęglanowowej, czy folii hydrożelowej jest o wiele łatwiejszy niż w przypadku szkła. Wszystko za sprawą większej elastyczności, która pozwala nam dokładnie dopasować umiejscowienie osłony na naszym wyświetlaczu. Oprócz tego folia ochronna jest często dużo mniej widoczna na wyświetlaczu niż grube szkło hartowane, które może sprawiać wrażenie ciężkości. Oprócz tego folia ochronna przy zniszczeniu nie rozkrusza się na wiele kawałków, co dla niektórych klientów jest najmniej bezpiecznym rozwiązaniem. Ważne jednak jest to, że często folia ochronna jest mniej odporna na zniszczenia niż szkło hartowane i to sprawia, że wielu klientów nadal wybiera szkło. Musimy mieć więc świadomość, że decydując się na folię ochronną stawiamy na większy komfort, ale powinniśmy liczyć się z tym, że konieczne będzie częstsze zmienianie osłony ekranu.
Folia ochronna - zarówno poliwęglanowa, jak i hydrożelowa to często wybierane rozwiązania do osłony wyświetlacza. Jeśli zależy Ci na ochronie telefonu, wypróbuj jedną z polecanych osłon ekranu i ciesz się jego znakomitą jakością przez długie miesiące. Jednak bez względu na to, na jaką osłonę ekranu się zdecydujemy, należy pamiętać, że odpowiednie zabezpieczenie wyświetlacza jest bardzo ważne, jeśli chcemy dbać o swoje urządzenie podczas codziennego korzystania z naszego smartfona.